اطلاعیه ها
 
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 561

میزان سود عمده فروش و خرده فروش و آشنایی با اقدامات خلاف قانون

شنبه, 11 دی 1395 08:54 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به اطلاع کلیه اعضای محترم صنف فناوران رایانه تهران می رساند؛ با توجه به اخلال به وجود آمده در نظام کسب و کار توسط برخی واحدهای صنفی و بر اساس ماده 12 قانون نظام صنفی کلیه اعضا موظفند قبل از تاسیس هر نوع واحد صنفی اشتغال به کسب و حرفه نسبت به اخذ پروانه کسب در رسته مورد نظر اقدام نمایند و در صورت تخلف طبق ماده 27 با واحد برخورد خواهد شد. همچنین واحدهای صنفی تنها میبایست بر اساس رسته درج شده در پروانه کسب فعالیت نمایند. در غیر اینصورت واحد، مرتکب تداخل صنفی شده و طبق ماده 28 قانون نظام صنفی با واحد فوق برخورد می گردد.

لازم به ذکر است با توجه به ضرورت نظارت و کنترل دولت بر فعالیتهای اقتصادی و لزوم اجرای مقررات قیمت گذاری و ضوابط توزیع، اعضای محترم مکلفند از انجام اقدامات ذیل خودداری نمایند:

1-گرانفروشي 2-كم فروشي و تقلب 3-احتكار 4-عرضه خارج از شبكه 5-عدم درج قيمت 6-اخفاء و امتناع از عرضه كالا 7-عدم صدور فاكتور 8-عدم اجراي ضوابط قيمت گذاري و توزيع 9-عدم اجراي تعهدات وارد كنندگان 10- نداشتن پروانه كسب 11- نداشتن پروانه بهره برداري واحدهاي توليدي 12-فروش ارزي - ريالي 13- فروش اجباري 14-عدم اعلام موجودي كالا 15- قرار گرفتن كالا به طور عمده در اختيار اشخاص غير واجد شرايط قانون نظام صنفي مصوب 13/4/1359

همچنین موارد ذیل خلاف قانون بوده و با کسانی که این اقدامات را انجام دهند به صورت قانونی برخورد خواهد شد.

·        عدم انطباق اجرت دريافتي با خدمات ارايه شده

·        عدم رعايت نظامات صنفي از سوي فرد صنفي

·        اعلام حراج و تبليغ آن بر خلاف واقع

·        عدم ارايه صورتحساب به خريدار

·        عدم حفظ و ارايه صورتحساب عمده فروش از سوي فروشنده

·        عدم درج قيمت

·        عدم تطبيق مشخصات كالا با نرخ اعلامي

لازم به یادآوری است که براساس آیین نامه، ضرایب سود عمده فروش و خرده فروش مصوب کمیسیون هیئت عالی نظارت، واحدهایی که به صورت عمده فروشی فعالیت می نمایند موظفند کالای خود را با سود 3 درصد و واحدهای خرده فروش، با سود 7 درصد به فروش رسانند و وزارت دارایی مطابق با این قانون، مالیات های شغلی را در یافت می نماید. لذا خواهشمند است با التزام به قانون، موارد فوق را رعایت نموده و درصورت مشاهده این موارد در واحد صنفی دیگر، واحد صنفی متخلف را به اتحادیه معرفی نمایید تا با برخورد با واحدهای متخلف، بازار کسب و کار سالم همراه آرامش و رضایت مصرف کنندگان را به وجود آوریم.

اعضای محترم جهت آگاهی و تمکین به قوانین کسب و کار، جریمه های تخلفات قوانین فوق را می توانند در فایلی که به پیوست قرار گرفته است، دانلود و مشاهده نمایند. مسئولیت عدم آگاهی و تمکین نکردن به قانون برعهده خود فرد بوده و اتحادیه پاسخگو نخواهد بود.

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

سرور پارس

نفرات آنلاین

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی