اطلاعیه ها
 

رقابت ناسالم در صنف فناوران رایانه

سه شنبه, 07 آذر 1396 13:57 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به اطلاع کلیه اعضای محترم صنف فناوران رایانه می رسانم متاسفانه در صنف IT همکاران گرامی با هم به رقابت می پردازند؛ رقابتی که هیچ طرف آن برنده نخواهند بود؛ تمام کالاهای وارداتی به کشور از اول تا به حال با تغییر قیمت مواجه بوده و به فروش می رسیدند؛ شما به یاد دارید زمان جنگ تحمیلی افزایش قیمت دلار تا چندین برابر سبب گرانی کالا گردید اما مصرف کننده خرید خود را انجام می داد.

در سالهای گذشته به ندرت کالایی در واحد صنفی مانده است؛ کالای IT مصرف روزانه دارد و روز به روز به دلیل دولت الکترونیک، مسائل امنیتی و آسایش بیشتر مردم استفاده می گردد و حتی مصرف آن زیاد می شود؛ در این صنف همه با مشکل درآمد مواجه هستند و تمایل دارند به صنف دیگری وارد بشوند؛ همه ما نمی توانیم از قانون پیشی بگیریم؛ قانون گذار برای هر صنف حاشیه سود در نظر گرفته و طبق آن نیز مالیات دریافت می شود نه طبق اعلام ما؛ لذا خواهشمندم شما عزیزان با شروع کار با فاکتور رسمی سود قانونی خود را دریافت کنید تا سود صد در صد حلال باشد و این رقابت ناسالم نیز از میان برود.

اجازه بدهید مشتری خود در خرید تصمیم گیری نماید نه اینکه شما با فروش زیر قیمت بازار مشتری را ترغیب به خرید نمائید. شما چه سود قانونی دریافت کنید و چه سود کم و حتی اگر با ضرر کالایی را بفروشید، سازمان امور مالیاتی این موضوع را در نظر نمی گیرد و مالیات بر فروش را دریافت خواهد کرد. پس اگر همه ما طبق قانون پیش برویم و سود قانونی دریافت کنیم در مورد پرداخت مالیات مشکلی پیش نخواهد آمد.

چرا باید واحد صنفی در این صنف متضرر گردد و به دلیل گردش سرمایه که با سود همراه نیست از اصل سرمایه خود مالیات بدهد. این کار به هیچ عنوان صحیح نیست؛ کالای باکیفیت، سالم وآکبند به مشتری تحویل نمائید و سود قانونی دریافت کنید، مالیات پرداخت نمائید ومطمئن باشید با چنین عملکردی هیچ واحد صنفی تعطیل و ورشکسته نخواهد شد. امیدوارم در پایان سال 1396 همه با هم عهد ببندیم که سود عادلانه دریافت نماییم و رقابت ناسالم را کنار گذاشته و به رقابت سالم بپردازیم.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران

سید مهدی میرمهدی کمجانی

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

سرور پارس

نفرات آنلاین

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی