اخبار
 

کمک های مالی به سیل زدگان از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۹۸ قابل کسر است

سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 09:39 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کمک های مالی به سیل زدگان از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال ۹۸ قابل کسر است

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در ابلاغیه‌ای به مخاطبان، ذی‌نفعان، امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات کل امور مالیاتی اعلام کرد که کسر وجوه پرداختی مودیان مالیاتی به حساب‌های تعیین شده برای حادثه سیل اخیر در برخی مناطق کشور از جمله استان‌های گلستان، مازندران و فارس انجام شود.

روابط عمومی اتحادیه فناوران رایانه- هیات وزیران به پیشنهاد شماره 257929/56  وزارت امور اقتصاد و دارایی و با استناد ماده 172 قانون مالیات های مستقیم – مصوب 1366- و اصلاحات بعدی آن تصویب کرد؛ وجوه پرداختی برای کمک به آسیب دیدگان حوادث غیر مترقبه به حساب‎های اعلامی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) از درآمد مشمول مالیات عملکرد سال 1398 پرداخت منبعی که مودی انتخاب خواهد کرد، قابل کسر است.

در همین راستا، نامه رییس اتاق اصناف تهران به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران به شرح ذیل است:

نظر به اینکه تعدادی از هموطنان کشور عزیز ایران بر اساس وقوع حادثه سیل اخیر در برخی از استان‎ها زندگی و کاشانه خود را از دست داده‎اند به همین مناسبت مردم سلحشور و غیور کشور به کمک آنان شتافتن و یا می‎یابند. در صورتیکه کمک های نقدی خود را از طریق حساب های تعیین شده توسط دولت واریز نموده‎اند یا می‌نمایند، می‎توانند بدون اخذ مجوز از سازمان‎ها و نهادهای

عمومی از درآمد مشمول مالیات خود برای عملکرد سال 1398 برابر ماده 172 قانون مالیات‎های مستقیم کسر نموده و مازاد بر آن را به عنوان درآمد مشمول مالیات قلمداد نمایند.

شایان ذکر است که در این رابطه هیات محترم وزیران در جلسه مورخ 16/ 2/ 1397 تصویرنامه شماره 18668/ت 55112 مورخ 23/ 02/ 97 و معاونت محترم درآمدهای مالیاتی طی بخشنامه شماره 2/ 98/230 مورخ 07/01/98 اعلام نظر نموده که به پیوست جهت استحضار ارسال می گردد. در پایان هیات رییسه اتاق اصناف انتظار دارد که آن هیات مدیره محترم نسبت به انعکاس موضوع که کمک به سیل زدگان کشور است به طور مقتضی به اعضا تحت پوشش اطلاع رسانی گردد. در ضمن از اقدامات انجام شده در رابطه با کمک به سیل زدگان به اتاق اصناف منعکس فرمایید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات اتحادیه

راهنمایی