از ارایه پنل فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد پروانه کسب از اتحادیه فناوران خودداری کنید

از ارایه پنل فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد پروانه کسب از اتحادیه فناوران خودداری کنید

درخواست رییس اتحادیه فناوران از رییس اتحادیه کسب و کارهایمجازی:

از ارایه پنل فروش به اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد پروانه کسباز اتحادیه فناوران خودداری کنید

پیرو مشکلات به وجود آمده در خصوص فروش کالاهای رایانه‎ای تقلبی،قاچاق و بدون گارانتی بعضا توسط برخی فروشندگان فاقد پروانه کسب ازاتحادیه فناوران در فروشگاه‎های اینترنتی، محمد فرجی رییس اتحادیهفناوران رایانه تهران در نامه‎ای خطاب به مهندس کرمی رییس اتحادیهکشوری کسب و کارهای مجازی در جهت افزایش تعامل فی مابین دو اتحادیه وحمایت از حقوق مصرف کنندگان درخواست کرد در صورتی که که اشخاص حقیقییا حقوقی بدون اقدام به اخذ جواز کسب از اتحادیه مرتبط درخواست فروشکالای خود از طریق اینترنت نمودند از سپردن پنل کاربری به ایشانخودداری نمایند.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- در نامه رییس اتحادیه صنف فناورانرایانه تهران به رییس اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی آمدهاست:  احتراماً به استحضار می‎رساند با توجه به اینکه بسیاری ازفروشندگان کالاهای IT در سایت ها و فروشگا‎های اینترنتی زیر مجموعه آناتحادیه محترم، بدون اخذ پروانه کسب از اتحادیه فناوران اقدام به فروشاقلام خود نموده‎اند؛ در پی مشکلات به وجود آمده به تبع این موضوع،لازم است نکاتی را به اطلاع حضرتعالی برسانم.

این رخداد سبب اشباع بازار از کالاهایی با گارانتی متفرقه، غیر اصلبا لیبل گارانتی تقلبی گردیده و علاوه بر این‌ها سبب شده تا کالاهاییکه با کلاهبرداری یا سرقت از اعضاء صنف رایانه به دست آمده‌اند، وفروش آن‌ها در بازار به دلیل پیگرد قانونی امکان‌پذیر نیست، با قیمتیبه مراتب پایین‌تر از قیمت پایه در پنل سایت فروشگاه‎های اینترنتیقرار گرفته و تبدیل به وجه نقد شوند.

اتحادیه فناوران رایانه تهران به جهت ساماندهی اعضای دارای مجوزگارانتی تعویض و تعمیر، با تکیه بر شرایط جدید و با هماهنگی سازمانحمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در سایت خود اقداماتی در خصوصموارد فوق‌الذکر اتخاذ نموده است.

لذا خواهشمند است در جهت افزایش تعامل فی ما بین دو اتحادیه، بهاعضاء خود اعلام کنید در صورتی که اشخاص حقیقی یا حقوقی بدون اقدام بهاخذ جواز کسب از اتحادیه مرتبط، درخواست فروش کالای خود را از طریقاینترنت نمودند، از سپردن پنل کاربری به ایشان خودداری نمایند.

علاوه بر این خواهشمندم طی بخشنامه‌ای از اعضاء آن اتحادیه درخواستکنید تا در صورت رخداد شکایت از فروشگاه‌های آنلاینی که اقدام به فروشکالاهای آی‌تی نموده‌اند، در ارسال اطلاعات ایشان از قبیل آدرس و تلفنشرکت یا فروشگاه، با اتحادیه فناوران رایاته تهران همکاری لازم را بهعمل آورند تا حقی از مصرف‌کننده ضایع نگردد.

لازم به ذکر است که برای جلوگیری از فروش کالای تقلبی، قاچاق وبدون گارانتی از این پس اعضاء محترم آن اتحادیه می‎توانند با مراجعهبه سایت اتحادیه فناوران رایانه تهران از صحت مجوز گارانتی اطمینانحاصل نمایند.

 

 

این نوشته منتشر شده در اطلاعیه ها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *