بهره مندی اصناف تهران از مزایای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی

در جلسه ای با حضور مدیر کل امور مالیاتی مرکز تهران و رییساتحادیه فناوران رایانه طرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی آغاز بکارکرد؛

بهره مندی اصناف تهران از مزایای طرح ابلاغ الکترونیکی اوراقمالیاتی

در جلسه ای که روز گذشته با حضور مهرداد مهرکام مدیر کل امورمالیاتی مرکز تهران، محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهرانو تعدادی از روسای اتحادیه های صنفی در محل اداره کل امور مالیاتیمرکز تهران)میدان شعاع) برگزار شد، طرح ابلاغ الکترونیکی اوراقمالیاتی استان تهران با همکاری اصناف کلید خورد.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- به منظور کاهش ترددهای غیرضروری،تکریم مؤدیان مالیاتی از طریق تسهیل پیگیری امور مالیاتی و در نهایتافزایش رضایتمندی از خدمات سازمان امور مالیاتی کشور، با استناد بهقانون مالیات های مستقیم و سایر قوانین موضوعه کشور، طرح ابلاغالکترونیکی اوراق مالیاتی در دستور کار سازمان امور مالیاتی قرارگرفت.

محمد فرجی رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص مزایایطرح ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی برای اصناف گفت: با الکترونیکیشدن ابلاغ اوراق مالیاتی، هر مودی مالیاتی با مراجعه به سامانهالکترونیکی می‎تواند علاوه بر ارسال اظهارنامه خود، در صورت داشتناعتراض نسبت به اوراق، اعتراض خود را نیز به صورت الکترونیکی ثبتنماید. در این طرح، دعوت به هیات حل اختلاف، ابلاغ رای هیات حل اختلافو پرداخت مالیات نیز به صورت الکترونیکی امکانپذیر می‎شود.

وی افزود: امیدواریم آغاز بکار این طرح در استان تهران، روزنهامیدی برای رونق کسب و کار رسته کافی‌نت ها باشد. ضمن اینکه وقتیبزرگترین سازمان مالی کشور به این نتیجه رسیده که باید به سمت ابلاغالکترونیکی اوراق مالیاتی و دورکاری روی بیاورد، اهمیت فناوری اطلاعاتو ارتباطات و نیاز به زیرساخت های IT بیشتر احساس می‎شود و لازم استتامین زیرساخت های فناوری اطلاعات جهت پیشبرد اهداف دولت الکترونیکی ودورکاری بیش از گذشته مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

لازم به ذکر است؛ استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتیمنوط به ارائه ”درخواست ابلاغ الکترونیک“ از سوی مؤدیان است. به اینمنظور می‎توانید به سامانه خدمات جامع الکترونیکی مالیاتی ) به آدرسregister.tax.gov.ir  مراجعه کنید. پس از ورود به سامانه مذکور،دسترسی به فرم درخواست استفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی برای شمامقدور می باشد.

صرفاً مؤدیان دارای پرونده مالیاتی عملکرد( اعم از اشخاص حقیقی وحقوقی) که وضعیت ثبت نام آنها در مرحله 44 باشد و شماره موبایل مرتبطبا  کدملی خود را نیز تأیید کرده باشند، قادر به ارائه درخواستاستفاده از خدمات ابلاغ الکترونیکی خواهند بود.

 

آنچه از ابلاغ الکترونیکی مالیاتی باید بدانیم  

اعضای محترم اتحادیه صنف رایانه تهران می توانند همه آنچه که درخصوص ابلاغ الکترونیکی مالیاتی و مزایای آن می بایست اطلاع داشتهباشند را در فایل پیوست ذیل مطالعه نمایند.

 

 

 

این نوشته منتشر شده در اطلاعیه ها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *