تعرفه‎های جدید تعمیر و خدمات کالاهای رایانه‌ای به زودی تصویب و اعلام خواهد شد

لزوم رعایت قیمت‎های اعلام شده در نرخنامه ثبت اظهارنامه مالیاتی توسط کافی‎نت‌ها

 

مسوول کارگروه نرخ‎نامه‎های خدمات کالاهای رایانه‌ای:

تعرفههای جدید تعمیر وخدمات کالاهای رایانه‌ای به زودی تصویب  و اعلام خواهدشد

بازرس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران و مسوول کارگروه نرخ‎نامه‎های خدمات کالاهای رایانه‌ای گفت: نرخ‌نامه‎های تعمیر وخدمات قطعات، لپ‌تاپ، آل‌این‎وان، لوازم جانبی، پرینتر، ماشین‌های اداری،PC ، کنسول بازی، ریکاوری هارد و شبکه هم اکنون در دست بررسیاست و به زودی تصویب و اعلام خواهد شد.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- سید سعید نقوی با بیان اینکه چندین ساعت کار کارشناسی برای تعیین این نرخ‎نامه‎ها صورت گرفته است، افزود:نمایندگان و کارشناسان بسیاری از شرکت‎های سخت‎افزاری در کارگروه نرخ‌نامه‌ها حضور دارند و در مورد تعیین تعرفه خدمات و تعمیر کالاهایIT بحث و اظهار نظر می‎کنند. 

وی همچنین با تاکید بر اینکه نرخ‌نامه‎ها نسبت به سال‎های قبل تغییرات زیادی کرده است، گفت: سازمان تعزیرات به نرخ‎نامه سال 97استناد کرده و نرخ‎نامه‎های سال 98 را مد نظر قرار نداده است که این مورد از سوی رییس اتحادیه مورد پیگیری قرار گرفت. اما به طور یقین بلافاصله پس از تصویب نرخ‌نامه‌های جدید توسط کارگروه اتحادیه و تاییداتاق اصناف، به سازمان تعزیرات جهت بهره‎مندی ارسال خواهد شد.

نقوی اضافه کرد: هرچند تشکل‎های دیگر در صنف فاوا نیز اقدام به تعیین نرخ‎نامه خدمات IT کرده‌اند، اما آنچه مورد استناد سازمان تعزیرات بوده و وجه قانونی دارد، نرخ‌نامه‌های اتحادیه است که بهتایید اتاق اصناف رسیده باشد. بنابراین لازم است نرخ‌نامه‎ها با بررسی و دقت بیشتری تعیین و تصویب شود. به طور مثال تعرفه تعمیر کنسول بازی40 میلیونی با لپ تاپ 3 میلیونی بسیار متفاوت و از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: با توجه به این موضوع نرخ‎نامه سایر تشکل‎ها نیز درکارگروه نرخ‎نامه اتحادیه مورد بررسی قرار می‎گیرد تا حقوق مصرف کنندگان و فعالان صنف فاوا رعایت شود.

مسوول کارگروه نرخ‎نامه‎های اتحادیه با بیان اینکه در حال حاضرنرخ‌نامه خدمات کافی‌نت‌ها و ثبت اظهارنامه مالیاتی تصویب شده و لازم الاجراست، گفت: کافی‌‎نت‎ها موظفند نرخ‎نامه‌هایی که از سوی اتحادیه اعلام شده است را رعایت کنند و دریافت وجهی بالاتر یا پایین تر از نرخهای مصوب اتحادیه تخطی محسوب می‎شود.

نقوی در ادامه با تاکید بر اینکه در تعیین نرخ‎نامه ها چند نکته مهم حایز اهمیت است، گفت: قطعا در تعیین تعرفه‎‌ها باید تورم وهزینه‎های جاری را لحاظ کرد. ضمن اینکه ریسک تعمیرات نیز به دلیل افزایش قیمت کالا بالا رفته است.

وی افزود: از طرفی باید توانایی پرداخت مصرف‎کنندگان نیز در نظرگرفته شود. با توجه به اینکه قیمت اقلام و کالاهای رایانه‎ای افزایش یافته است، بخش تعمیرات رونق گرفته و بسیاری از مردم بجای جایگزینکردن کالای جدید مبادرت به تعمیر کالای خود می‎کنند.

مسوول کارگروه نرخ‌نامه‌های اتحادیه همچنین در پایان اظهار داشت:اگر نرخ‎نامه‌ها با دقت و وسواس تعیین شوند، قطعا از حجم شکایات به اتحادیه به طور چشمگیری کاسته خواهد شد.

این نوشته منتشر شده در اطلاعیه ها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *