کلاهبرداری از مودیان مالیاتی

سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام وقوع برخی کلاهبرداری ها و سوء استفاده‌های افراد سودجو از مودیان محترم مالیاتی، خواستار هوشیاری آنان در مقابل شگردهای متقلبانه و مجرمانه کلاهبرداران شد.

در همین راستا به اطلاع مودیان گرامی می‌رساند:

✴ ۱. سازمان امور مالیاتی هیچگونه لوح فشرده، نرم افزار، اپلیکیشن، پیامک، نمابر یا برنامه الکترونیک و … متضمن درخواست اطلاعات شخصی حساب‌های بانکی ( از قبیل شماره کارت، تاریخ انقضا، رمز دوم و …) به مودیان ارسال نکرده و اصولاً تقاضای جنین اطلاعات محرمانه مالی، حاکی از اقدام به کلاهبرداری است.

❇ ۲. مطابق قوانین و ضوابط موجود تمامی موارد مشمول تخفیف و محدوده بخشودگی جرائم مالیاتی، فقط در چهارچوب حدود قانونی قابل تعیین بوده و به صورت شفاف و قابل دسترسی در اختیار عموم مردم قرار دارد و هر گونه ادعایی مبنی بر برخورداری از امکان ویژه اخذ تخفیفات فرا قانونی کذب محض و به نوعی اقدام به کلاهبرداری است.

✴ ۳. تمامی پرداختهای مالیاتی صرفاً می‌بایست از طریق واریز به حساب های مشخص و اعلام شده سازمان در نزد خزانه‌داری کل کشور و به نام سازمان امور مالیاتی کشور ( با استفاده از دستگاه‌های کارتخوان بانکی مستقر در ادارات مالیاتی، پرداخت از طریق درگاه‌های الکترونیکی، سازمان امور مالیاتی یا مراجعه مستقیم به شعب بانکهای اعلام شده و واریز بدون واسطه وجه به حساب خزانه) صورت پذیرد و مودیان می باید از هرگونه پرداخت نقدی، با واسطه اشخاص متفرقه خارج از مجاری تعیین شده توسط سازمان به ویژه واریز به حسابهای شخصی یا به نام اشخاص جداً خودداری فرمایند.

✅در صورت مواجهه با افراد سودجو از در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی، اطلاعات حساب‌های بانکی، و یا اطلاعات پرونده‌های مالیاتی خود و یا پرداخت وجه و ارائه خدمات به آنان اجتناب نموده و مراتب را در اسرع وقت به اداره امور مالیاتی مربوطه و یا دفتر مرکزی حراست به شماره ۳۹۹۰۳۷۵۲ گزارش نمایید.✅

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *