کنترل وضعیت قرنطینه بیماران کوید 19 بر اساس کد ملی ممکن شد.

انتظامات پاساژها می توانند تنها با همراه داشتن یک گوشی با سیستم عامل اندروید، از ورود مبتلایان قطعی به داخل پاساژ جلوگیری کنند.

هیئت مدیره محترم پاساژها و مراکز پرتردد صنف رایانه

در راستای اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا مبنی بر قرنطینه هوشمند مبتلایان کوید ۱۹، امکان جدیدی در اپلیکیشن ماسک به وجود آمده است که از ورود مبتلایان کرونا که در حال گذراندن دوران قرنطینه هستند، به مراکز پرتردد جلوگیری شود.
به این منظور در ورودی هر یک از مراکز پر تردد، ماموران انتظامات با داشتن یک تلفن همراه با سیستم عامل اندروید که روی آن اپلیکیشن ماسک نصب شده باشد، مراجعان را کنترل می کنند.
چک کردن هر فرد با گرفتن دوربین تلفن همراه روی بارکد چاپ شده پشت کارت ملی انجام می شود.

در این حالت اپلیکیشن ماسک بلافاصله صفحه قرمز (قرنطینه) یا سبز (عدم قرنطینه) را نشان می‌دهد کل فرآیند چک قرنطینه برای هر فرد کمتر از یک ثانیه طول خواهد کشید.

“ماموران انتظاماتی که دسترسی به این قابلیت را پیدا می‌کنند متعهد خواهند بود که از آن صرفاً برای کنترل وضعیت قرنطینه افراد مراجعه کننده به مراکز پر تردد استفاده کنند. هرگونه استفاده شخصی یا کنترل وضعیت قرنطینه یک فرد بدون اطلاع وی غیرمجاز و قابل پیگرد قانونی خواهد بود.”

برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، این قابلیت فقط در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که قبلاً صدور مجوز برای آنها به تایید معاونت دانشگاه علوم پزشکی مربوطه رسیده باشد. فرآیند صدور مجوز و ثبت نام به شرح ذیل است:
۱-  اخذ مجوز دسترسی به این قابلیت از طریق ارسال فهرست شماره موبایل که در اختیار هر مامور انتظامات قرار دارد و محل خدمت وی به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مربوطه و انتظار برای صدور مجوز دسترسی.

۲. نصب یا به روز رسانی آخرین نسخه اپلیکیشن ماسک با مراجعه به سایت www.mask.ir ، روی گوشی با سیستم عامل اندروید و متصل به اینترنت که در اختیار مأموران انتظامات ورودی محل پرتردد قرار دارد.

۳- ثبت شماره تلفن همراه مورد نظر روی اپلیکیشن ماسک از طریق فشردن دکمه های من »» ثبت نام »» ورود شماره تلفن همراه که قبلا مجوز دسترسی برای آن صادر شده و ارسال کد تایید که به صورت پیامک برای همان شماره ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *