آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار امکان ارزآوری را به همراه دارد

محمد فرجی، رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران:

آئین‌نامه اجرایی حمایت از صادرات نرم‌افزار امکان ارزآوری را بههمراه دارد/ ارزش‌گذاری بر روی سرمایه انسانی می‌تواند کشور را مستقلو پیشرفته کند

رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهران به تایید آئین‌نامه اجراییحمایت از صادرات نرم‌افزار اشاره کرد و گفت: این آئین‌نامه نه تنهاامکان ارزآوری را فراهم می‌کند بلکه حمایت از جوانان کشور را به دنبالدارد.

اتاق اصناف تهران- محمد فرجی، رئیس اتحادیه فن‌آوران رایانه تهرانبا اشاره به لزوم حمایت از تولیدات نرم‌افزاری در کشور و صادرات آن بهکشورهای همسایه بیان داشت: خوشبختانه دیدگاه کنونی مدیران جوان وزارتصنعت بر حوزه صادرات متمرکز شده است. در این خصوص فعالیت در حوزهنرم‌افزارهای مورد نیاز سازمانی و شرکتی می‌تواند در سال جهش تولید ودستور مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی تاثیری بسیارداشته باشد.

فرجی در ادامه تاکید کرد: به تازگی آئین‌نامه اجرایی حمایت ازصادرات نرم‌افزار نیز تایید شده است و با توجه به پتانسیل‌هایی کهمتخصصین دانشگاهی کشور دارند و تشنگی کشورهای همسایه که از کمترینتخصص به نسبت جوانان ایرانی برخوردارند، با بهره‌مندی از وجود جوانانتحصیل‌کرده می‌توان نرم‌افزارهای مورد نیازی که این کشورها دارند راتولید و صادر کرد.

وی ارزآوری در این زمینه را برای کشور بسیار ارزشمند برشمرد و گفت:نگاه به تولید و صادرات نرم‌افزاری در کشور با کسب‌وکارهای دیگرمتفاوت است. این صنعت نه تنها صدور علم و فناوری و دانش کشور است؛بلکه نشان از وجود جوانان متخصص و تحصیل‌کرده در این زمینه دارد. اینسرمایه انسانی به آسانی به دست نیامده است و ارزش‌گذاری روی آنمی‌تواند کشور را کاملاً مستقل و پیشرفته کند.

وی افزود: با توجه به تولید برخی از کالاهای سخت‌افزاری در کشور،وزارت صنعت، از اتحادیه فناوران در خصوص بررسی تولیدات در این زمینهدعوت به عمل آورد تا با بررسی نیاز کشور و پتانسیل تولید در کشورموضوع را با حضور متخصصین این امر کاملاً بررسی کند. ما همچنینمی‌توانیم در حوزه تولید سخت‌افزار و صادرات آن به کشورهای همسایهفعالیت داشته باشیم.

این نوشته منتشر شده در تازه های خبری می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *