درخواست رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه از وزیر اقتصاد: زیر‌مجوعه صنف فناوران رایانه از مالیات مشاغل معاف شود

درخواست رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه از وزیر اقتصاد: زیر‌مجوعه صنف فناوران رایانه از مالیات مشاغل معاف شود

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از وزیر محترماقتصاد و مسئولین امور مالیاتی در‌خواست کرد: زیر‌مجوعه صنف فناورانرایانه از مالیات مشاغل معاف شود

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صنف فناوران رایانهتهران، پس از گذشت چند ماه  از خبر تخصیص دلار 4200 تومانیبه واردات کالاهای کامپیوتری (موبایل، تبلت و لپ تاپ) و با توجه بهچند برابر شدن قیمت «ارز»، وارد‌کنندگان این صنف با مشکلات فراوانی دراین عرصه روبه‌رو هستند. این مشکلات باعث تعطیلی مغازها و بیکاریبسیاری از اعضا و کارکنان جوان و تحصیل‌کرده در این صنف شده است.

«سید‌مهدی میر‌مهدی کمجانی»، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانهتهران در نامه‌ای به دکتر «فرهاد دژپسند»، وزیر امور اقتصاد و دارایی،دکتر «فرزانه دهنادی»، مدیر کل امور اقتصاد و دارایی استان تهران ودکتر «سید‌کمال تقوی‌نژاد»، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با هدفبرطرف‌کردن مشکلات موجود در این صنف و مانع‌شدن از بروز موج بیشتربیکاری اعضای این صنف و کارکنان آنها به تشریح بخش کوچکی از اینمشکلات پرداخته است که شرح آن در ادامه می‌آید:

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در این نامه خطاب به اینمسئولان گفت: همانطوری که همه می‌دانند عمده کالاهای صنف ما یا خارجیهستند و یا تولید آن وابسته به قطعات و ارز خارجی است.

وی در ادامه تصریح کرد: در شروع سال با بالا رفتن نرخ ارز و اعلامفروش ارز با قیمت دولتی «‌۴۲۰۰‌» تومان برای واردکنندکان کالا، تجارصنف ما هم مبالغ مورد نیاز ارز خود را خریده و اقدام به ورود کالاکردند و در زمانی که این کالا‌ها وارد گمرگ شدند به دلیل بالا رفتنبیشتر قیمت ارز، هیات محترم دولت طی دستور‌العملی خواستار پرداختمابه‌التفاوتی بالاتر از مبلغ پرداختی قبلی برای ترخیص این کالا‌هاشدند. این دستورالعمل موجب شد که بازرگانان صنف ما نتوانند کالا را ازگمرگ ترخیص کنند و در این میان محدود افرادی هم که توانستند وجهدرخواستی را فراهم کنند، کالاهایشان به اندازه‌ای گران شد که دیگردرخواستی برای خرید آن وجود نداشت و ندارد.

میر‌مهدی کمجانی همچنین افزود: با توجه به مشکلی که برایواردکنندکان ما پیش آمد، کالایی هم برای فروش در مغازه‌‌های صنف مافراهم نشد و یا با چند برابر شدن قیمت «ارز»، این کالاها چنان گرانشدند که دیگر مصرف‌کنندگان قادر به خرید آنها نیستند.

وی در ادامه اظهار داشت: در این شرایط تمام اعضا صنف ما از جملهواردکنندگان، مغازه‌داران و کارکنان آنها در شرایط بسیار دشواری به‌سرمی‌برند و اکثریت عظیمی از آنها در حال حاضر زیانده هستند. بسیاری ازآنها اکنون از سرمایه خود که حاصل سال‌ها زحمت و تلاش آنهاست برای بقااستفاده کرده و برخی نیز با قرض و بدهکاری روزگار می‌گذرانند.

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با عنوان این مطلب کهبسیاری از اعضا صنف ما درآمد خود را از دست داده‌، تعطیل و یا تصمیمبه تعطیل کردن واحد صنفی خود و اخراج کارکنان خود گرفته‌اند، گفت:وقتی ما از آنها درخواست می‌کنیم که فعلا بنگاه‌های صنفی خود را بازنگه‌دارند و کارکنان خود را اخراج نکنند تا در آینده شرایط بهتر شود،اعلام می‌کنند که ممکن است که بتوان با ضرر و زیان روزگاری محل کسبخود را باز‌نگه دارند و کارکنان خود را اخراج نکنند، اما با باز بودنشرکت‌ها و مغازه‌ها اداره دارایی و ماموران آن تصور می‌کنند که از بازبودن محل کسب‌مان سود می‌بریم و همانند سال‌های قبل از ما طلب مالیاتمی‌کنند. بنابراین مجبوریم که محل کسب‌مان را جهت جلوگیری از ضرر وزیان بیشتر تعطیل کنیم.

میر‌مهدی کمجانی در ادامه این نامه  خطاب به مسئولین تصریحکرد: اعضا صنف ما امسال بعلت کسادی بازار و نوسان ارز و کمبود کالا درحال زیان‌دادن هستند و امکان پرداخت مالیات برای آنها مقدور نیست واکثریت آنها در حال بستن محل کسب خود هستند. اکنون تنها راه جلوگیریاز بسته‌ شدن و بیکاری تعداد زیادی از نیروهای این صنف که عمدتانیروی‌های متخصص و تحصیل‌کرده هستند، در گرو این است که شما مسئولین امر سریعا اعلام بفرمایید که امسال این صنف از پرداختمالیات مشاغل معاف می‌باشند.

وی در پایان این نامه  گفت: در شرایط  حساس کنونی و باتوجه به محاصره اقتصادی کشورمان از سوی دشمنان قسم خورده انقلاب، بهصلاح نیست که ما هم به آنها کمک کرده و به بیکاری هزاران نفر کهخواسته دشمن نیز هست دامن بزنیم.

 

 

 

 

این نوشته منتشر شده در رویداد ها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.