اطلاعیه ها
 

تنها مراکز دارای مجوز رسته تعمیر مجاز به ارایه خدمات دیتا ریکاوری هستند

سه شنبه, 11 دی 1397 09:53 نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

مسوول کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران:

تنها مراکز دارای مجوز رسته تعمیر مجاز به ارایه خدمات دیتا ریکاوری هستند

عضو هیات مدیره و مسوول کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران با تاکید بر اینکه کاربران باید برای خدمت دیتا ریکاوری یا بازیابی اطلاعات حافظه‎های خود، به مراکز معتبر دارای مجوز اتحادیه مراجعه کنند، گفت: متاسفانه برخی از واحدهای صنفی بدون داشتن مجوز در رسته تعمیرات از اتحادیه فناوران اقدام به بازیابی و ریکاوری اطلاعات هارد کرده و افرادی که دارای اطلاعات مهم و محرمانه هستند را به دردسر می اندازند.

روابط عمومی اتحادیه فناوران- بهزاد مبینی با بیان اینکه بازیابی اطلاعات حافظه موبایل و دوربین و تعمیر هاردهای اکسترنال و اینترنال کاری بسیار تخصصی است، افزود: تعمیر هاردهای مغناطیسی مانند جراحی قلب است، نه تنها نیاز به متخصصان خاص دارد، بلکه بعضا باید در شرایط وکیوم درب آنها باز و تعمیر شوند. همین طور باید از تجهیزات و آرشیو بزرگی از قطعات و یدکی انواع حافظه برخوردار باشند. به همین دلیل کاربران باید برای تعمیر هاردهای خود به خصوص اگر اطلاعات محرمانه و مهم دارند، همان ابتدا به مراکزی که دارای افراد متخصص و مجوز رسته تعمیر اتحادیه فناوران رایانه دارند، مراجعه کنند.

وی در مورد مشکلاتی که افراد غیر مجاز این خدمت برای کاربران ایجاد می‌کنند، گفت:  زمان تعمیر حافظه، مانند زمان طلایی است که یک فرد مبتلا به سکته مغزی برای درمان دارد و کار مفید باید این زمان انجام شود. در غیر این‎صورت زندگی او با خطر مواجه می‎شود. در بازیابی اطلاعات دقیقا این مقایسه وجود دارد،  وقتی یک حافظه که اطلاعات آن نیاز به بازیابی دارد اگر در زمان اولیه توسط شخص بی‎تجربه روی آن کار شود، باعث می‎شود که شخص متخصص با دشواری بتواند آن را انجام دهد و بعضا ممکن است دیگر نتواند با کیفیت اولیه برای کاربران کار بازیابی را انجام دهد.

مبینی اضافه کرد:  تنها واحدهای صنفی که دارای مجوز تعمیرات هستند، مجاز به انجام این خدمت بوده و افرادی که دارای مجوز فروش و سایر رسته‎های صنف فناوری اطلاعات هستند، نمی‎توانند اقدام به بازیابی اطلاعات کنند و از آنجایی که هنوز از سوی اتاق اصناف رسته مجزایی برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته نشده است، این فعالیت زیرمجموعه رسته تعمیرات محسوب می‌شود.

وی در مورد وجود افراد متخصص بازیابی اطلاعات در صنف رایانه، گفت: خوشبختانه متخصصان بسیار خوبی در این حوزه داریم که با هزینه بسیار مناسبی کار بازیابی اطلاعات را انجام می‎دهند، تا جایی که در برخی موارد از کشورهایی مانند چین و نروژ نیز مشتری دارند.

مبینی در مورد نرخنامه بازیابی اطلاعات گفت: این نرخنامه زمستان سال گذشته در کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه فناوران رایانه تهیه شد و بر روی سایت انتشار پیدا کرد که کاربران می‎توانند با مراجعه به آن از نرخ‎ها آگاه شوند.

مسوول کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، همچنین به خریداران حافظه  توصیه کرد که هنگام تهیه انواع هارد دیسک،

حتما به گارانتی آن توجه کنند که جزو گارانتی‎های معتبر که بر روی سایت اتحادیه منتشر شده‎اند، باشد.

مبینی افزود: در عین حال خریداران می‎توانند با استفاده از نرم‎افزارهای "Crystal HDD"و"HDD sentinel" از عمر و سلامت هارد خود مطلع شوند تا هارد بازیافتی و یا تقلبی خریداری نکرده باشند.

­

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

 
 

نفرات آنلاین

ما 183 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

خدمات اتحادیه

راهنمایی